Grid-Iron american football game language selector
Language
ČeštinaDanskDeutsch
EnglishEspañolEspañol (Latinoamérica)
FrançaisItalianoMagyar
NederlandsPolskiPortuguês (Brasil)
RomânăSlovenčinaSlovenščina
SrpskiSuomiБългарски
РусскийУкраїнська 
Register
Login
USW Cup II Gameplan
 
Hard-core fan (ultimate supporter owner)dino85GI Supporter
Posts: 2
Joined: 2018-12-23
I.1
Offline
Hard-core fan (ultimate supporter owner)
Posted on 2021-04-20 18:05:50
The day of each match are correctly?

I thinking that I was play already 2 rounds...
  
Hard-core fan (ultimate supporter owner)AndreasGI Supporter
Posts: 29
Joined: 2019-09-03
III.3
Offline
Hard-core fan (ultimate supporter owner)
Posted on 2021-05-03 20:06:51
Andreas wrote:

Round 1 10.05.2021

Group A1

Team

Brasil Cerberus vs. Shilbottle Colliers
C.P. Weapon X vs. Itaqui's Incridibles

Group A2

Team

Mallorca Hurricanes vs. ST VINCENT TAURUS
Sacksonville Jaguars vs. SPQR Moles

Group A3

Team

Bobbcats vs. AFT Winterthur Mammuts
AFT Uster Wolf pack vs. AFC Dietikon Bulldogs


Group A4

Team


AFT Embrach Steelers vs. AFC Eglisau Harts
Toront Dominators vs. Dresdener Wölfe *


Group B1

Team


Iceland Penguins vs. AFC Volketswil Vikings
AFC Pfäffikon Defender vs. AFC Zürich State Spartans


Group B2

Team


Budapest Devils vs. Parramatta Pigs
AFC Winterthur Warriors vs. Earlswood Dolphins


Group B3

Team


Mighty Penguins vs. AFT Kloten White Lions
AFC Opfikon Crusaders vs. Los Angeles Pit Bulls


Group B4

Team


AFC Basersdorf Patriots vs. AFT Wallisellen Raiders
AFC Otelfingen Wild Boars vs. AFT Rümlang Unicorns


Round 2 17.05.2021

Group A1

Team


C.P. Weapon X vs. Brasil Cerberus
Shilbottle Colliers vs. Itaqui's Incridibles


Group A2

Team


Sacksonville Jaguars vs. Mallorca Hurricanes
ST VINCENT TAURUS vs. SPQR Moles penalty


Group A3

Team


AFT Uster Wolf pack vs. Bobbcats
AFC Dietikon Bulldogs vs. AFT Winterthur Mammuts


Group A4

Team


AFC Eglisau Harts vs. Toront Dominators
Dresdener Wölfe * vs. AFT Embrach Steelers



Group B1

Team


AFC Pfäffikon Defender vs. Iceland Penguins
AFC Volketswil Vikings vs. AFC Zürich State Spartans


Group B2

Team


Parramatta Pigs vs. Earlswood Dolphins
Budapest Devils vs. AFC Winterthur Warriors


Group B3

Team


AFC Opfikon Crusaders vs. Mighty Penguins
AFT Kloten White Lions vs. Los Angeles Pit Bulls


Group B4

Team


AFC Otelfingen Wild Boars vs. AFC Basersdorf Patriots
AFT Wallisellen Raiders vs. AFT Rümlang Unicorns


Round 3 24.05.2021

Group A1

Team


C.P. Weapon X vs. Shilbottle Colliers
Brasil Cerberus vs. Itaqui's Incridibles


Group A2

Team


Mallorca Hurricanes vs. SPQR Moles
ST VINCENT TAURUS vs. Sacksonville Jaguars


Group A3

Team


AFT Winterthur Mammuts vs. AFT Uster Wolf pack
Bobbcats vs. AFC Dietikon Bulldogs


Group A4

Team


AFT Embrach Steelers vs. Toront Dominators
Dresdener Wölfe * vs. AFC Eglisau Harts


Group B1

Team


Budapest Devils vs. AFC Zürich State Spartans
AFC Volketswil Vikings vs. AFC Pfäffikon Defender


Group B2

Team


Itaqui's Incridibles vs. Earlswood Dolphins
AFC Winterthur Warriors vs. Parramatta Pigs


Group B3

Team


Los Angeles Pit Bulls vs. Mighty Penguins
AFT Kloten White Lions vs. AFC Opfikon Crusaders


Group B4

Team


AFT Wallisellen Raiders vs. AFC Otelfingen Wild Boars
AFT Rümlang Unicorns vs. AFC Basersdorf Patriots


Playoffs 31.05.2021

Team


A1 - A2
A3 - A4

B1 - B2
B3 - B4


Playoffs 07.06.2021

Team


A Final
B Final


Playoffs 14.06.2021

Team


USW- Cup Bowl



Ranking list

Group A1

Team W L TD dif.

Brasil Cerberus 0 1 -7
Shilbottle Colliers 1 0 7
C.P. Weapon X 1 0 56
Itaqui's Incridibles 0 1 -56


Group A2

Team W L TD dif.

SPQR Moles 2 0 129
Mallorca Hurricanes 1 0 45
ST VINCENT TAURUS 0 2 -115
Sacksonville Jaguars 0 1 -59


Group A3

Team W L TD dif.

Bobbcats 1 0 28
AFC Dietikon Bulldogs 1 0 10
AFT Uster Wolf pack 0 1 -10
AFT Winterthur Mammuts 0 1 -28


Group A4

Team W L TD dif.

Dresdener Wölfe * 1 0 63
AFC Eglisau Harts 1 0 14
AFT Embrach Steelers 0 1 -14
Toront Dominators 0 1 -63


Group B1

Team W L TD dif.

Iceland Penguins 1 0 38
AFC Pfäffikon Defender 1 0 21
AFC Zürich State Spartans 0 1 -21
AFC Volketswil Vikings 0 1 -38


Group B2

Team W L TD dif.

Parramatta Pigs 1 0 17
Earlswood Dolphins 1 0 7
AFC Winterthur Warriors 0 1 -7
Budapest Devils 0 1 -17


Group B3

Team W L TD dif.

Mighty Penguins 1 0 45
AFC Opfikon Crusaders 1 0 7
Los Angeles Pit Bulls 0 1 -7
AFT Kloten White Lions 0 1 -45


Group B4

Team W L TD dif.

AFT Wallisellen Raiders 1 0 21
AFC Otelfingen Wild Boars 1 0 6
AFT Rümlang Unicorns 0 1 -6
AFC Basersdorf Patriots 0 1 -21



accepted
required
played round
penalty

  
 
Last posts
2021-05-17 6:13
Offensive team orders
Author:Gatr22
2021-05-16 22:16
DACH Cup
Author:F_Lea
2021-05-16 16:02
Ligathread
Author:Henry
2021-05-15 22:10
Season 35 DivII2
Author:Christy
2021-05-15 22:09
ASE Top Division Season 35
Author:Christy