Forum index >> Polska >> Reprezentacja Polski Goto page : 1, 2, 3 ... 128, 129, 130

II.2
Offline
Posted on 2022-11-20 17:42:22
Dawno nic nie pisałem...

Trwają kwalifikacje, dwa mecze przegrane przez ustawienie - raz emerytura a raz kontuzja spowodowały, że obrona na mecz nie dojechała, więc zaczęliśmy źle. Grupa - na szczęście - pod względem wyników wyrównana, więc wszystko ciągle w naszych rękach. Gdyby nie te niedopatrzenia to powinniśmy bez problemu być na pierwszym miejscu. Teraz byle awansować dalej.

frozi
Posts: 258
II.2
Offline
Posted on 2022-12-02 13:44:31
Jak mnie ktos zapyta co sie wydarzylo w meczu z Kolumbia na wlasnym stadionie, odpowiem, ze nie wiem… jestem ciagle w szoku. Niestety losowosc tej gry przerasta mnie.

Oczywisicie te kwalifikacje przegralismy na moje zyczenie, dwa razy gralismy bez obrony i oba mecze powinnismy wygrac…

Posted on 2023-04-26 18:50:12
Dawno nic tu nie pisałem, czas to zmienić.

W tym sezonie, jak prawie zawsze, trafiliśmy na pięciozespołową grupę kwalifikacyjną. Prawdopodobnie jedną z najłatwiejszych w historii i nie spodziewałem się problemów by być w dwójce awansującej do WC.

No cóż... nie przewidziałem jednego - nie przypominam sobie by kiedykolwiek mecze kwalifikacyjne były grane w inne dni niż piątek i tym sposobem przegapiłem mecz z Nową Zelandią. Ten mecz miał nam zagwarantować awans, a przez przegraną zaczęły się emocje. Ostatecznie awansowaliśmy ale głównie dlatego, że Szwajcaria wygrała w ostatniej kolejce z Nową Zelandią! (Dzięki Szwajcaria! )

A same kwalifikacje zaczęły się od losowego ustawienia właśnie ze Szwajcarią ze względu na kontuzje.

Dzisiaj jesteśmy już po pierwszym meczu na Mundialu, udało się - o dziwo - łatwo pokonać Serbię. Jutro walczymy z Brazylią, a pojutrze z Bośnią, z którą musimy wyrównać pewne rachunki.

Trzymajcie kciuki - to mój czwarty Mundial, zawsze awansowaliśmy do Playoffów, gdzie w 1/4 zawsze przegrywaliśmy, może to odpowiedni czas na awans do półfinału? Szybko się dowiemy!

PS. jutro o 12:00 mecz z Brazylią!

frozi
Posts: 258
II.2
Offline
Posted on 2023-04-28 18:58:10
Z Brazylią spodziewałem się minimalnej wygranej, wynik mnie bardzo zaskoczył. W efekcie ostatni mecz miał zadecydować.

Z Bośnią graliśmy w grupie, raz do przodu, raz nie. Pozytywnie mnie ta drużyna zaskoczyła, nie spodziewałem się, że będą liczyli się w walce o pierwsze dwa miejsca, a ostatecznie zajęli pierwsze. O kilku powodach już wspomniałem. Dzisiaj... no cóż... nie miałem pojęcia jak to będzie. Stres przez cały mecz.

W pierwsze kwarcie raz ich zatrzymaliśmy - jest nadzieja. Potem oni nas, no i do tego te przyłożenie na sekundy przed końcem połowy. Trzecią kwartę my zaczynamy, szybko wpada 7 punktów na remis, a za chwilę ich zatrzymujemy! Jest szansa na wyjście na prowadzenie, na moment prowadzimy, potem znowu remis i koniec kwarty. Ostatnie 15 minut ma zadecydować kto będzie w ćwierćfinale. Dobrze zaczynamy, przewaga jednym przyłożeniem, potem obrona gra perfekcyjnie i znowu nasza piłka. Ofensywa idzie po swoje, 14 punktów przewagi. Bośnia jednym biegiem na 49 jardów przesądza o kolejnej serii ofensywnej i odrabia. Niecałe 5 minut na zegarze, ofensywa "szanuje piłkę", czas upływa, co chwilę pierwsza próba. Na sam koniec jeszcze jedno przyłożenie by nie było wątpliwości i jest! Wygrana - ćwierćfinał nasz! Last edited on 2023-04-28 at 19:32

frozi
Posts: 258
II.2
Offline
Posted on 2023-04-28 19:12:53
I w tej sekundzie pojawiła się informacja o ćwierćfinałach - gramy z Danią!
Będzie to mój 62. mecz z Kadrą i... jeszcze nigdy z nimi nie graliśmy. A poniżej przy okazji parę statystyk.

Najczęściej graliśmy z (wliczając kwalifikacje, grupowe, ćwierćfinały):
1. Brazylią - 8 razy (4 wygrane : 4 porażki)

No... ale jestem rozczarowany.

Przed meczem pewnie wziąłbym ten wynik w ciemno, przegrać po dogrywce z Danią, TOP5, jak nie TOP3 obecnie. Drużyną, która sama niedawno Mundial wygrała.

Wróćmy do meczu, postawiłem na jedną kartę, założyłem, że grają dołem, pięciu w linii, czterech LB. Może mogłem dać dwóch SS zamiast FS+SS? Trafiłem dobrze, co zwiększało nasze i tak bardzo małe szanse. Dania ustawiła się w obronie raczej uniwersalnie, zakładali, że coś górą też zagramy. Mało brakło... szkoda, że w dogrywce oni wylosowali pierwsi posiadanie.

Co do małego podsumowania - to mój czwarty ćwierćfinał. Zawsze trafiamy "fatalnie" - Niemcy, dwa razy Wielka Brytania i Dania. Wiadomo, tam już nie ma słabych drużyn, no ale gdyby tak trafić na Włochy, Finlandię, może Słowację?